عایق صوتی

اگر بدانیم عایق صوتی چیست ، متوجه می‌شویم که به کار بستن آن در زندگی حرکتی بسیار موثر و مطلوب است . به مواد و متریالی که باعث کاهش یا حذف و یا جذب نویز و صدای مزاحم می شوند عایق صوتی می‌گویند. عایق‌های صوتی به صورت ورقه‌ای ، پنلی و یا حجم‌های پر کننده و ... وجود دارند. میزان کاهش صدا در هر کدام از انواع عایق صوتی متفاوت است. کارشناسان آسایشتو پس از انجام تست‌ها و بررسی‌های دقیق ، شدت و نوع و صدا را اندازه‌گیری و مشخص کرده و اقدام به طراحی عایق صوتی مناسب برای فضای مورد نظر شما می‌نمایند. با نصب عایق صوتی می توان از محیطی آرام و متمرکز بهره‌مند شد.

در ادامه با کلیک بر عبارات روی تصویر میتوانید اطلاعات تخصصی موضوعی دریافت کنید.هزینه رهایی از سر و صدا چقدر است؟

اگر قصد دارید برای رهایی از سر و صدا اقدامی جدی و موثر انجام دهید، مطمئنا این امر هزینه‌هایی را در بر خواهد داشت. بهترین کار آن است که با بررسی دقیق مشکل سر و صدا ، راهکار دقیق بر روی آن پیاده شود تا در صرف هزینه، اصراف بیهوده و گاه بی ثمر صورت نگیرد. کارشناسان آسایشتو با سوالاتی اصولی ، اطلاعات دقیقی را از شما دریافت می‌دارند. علاوه بر آن با انجام انواع بررسی های محل و انجام تست‌های مربوطه، مناسب‌ترین طراحی را به لحاظ نوع عایق، حجم و محل نصب آن انجام می‌دهند و سپس مراحل نصب انجام خواهد شد. بنابراین میزان هزینه پس از این بررسی‌ها مشخص خواهد شد.

قیمت عایق صوتی

اگر تمایل به خرید عایق صوتی بدون نصب داشته باشید آخرین قیمت آن را می‌توانید بوسیله‌ی تماس با ما جویا شوید. هزینه‌ی عایق صوتی به همراه نصب، با توجه به شرایط محل مورد نظرتان یعنی متریال به کار رفته ، میزان صدا، جهت صدا و سایر ارزیابی‌ها، پس از انجام تست صدا و سایر تست‌ها توسط کارشناسان ما ، محاسبه و خدمتتان اعلام خواهد شد . ما برای تمام پروژه‌ها نسخه‌ای یکسان نمی‌پیچیم. زیرا به ارائه‌ی بهترین خدمات معتقدیم.

قیمت عایق آکوستیک

شما می‌توانید از آخرین قیمت عایق آکوستیک بوسیله‌ی تماس با ما اطلاع پیدا کنید. در عین حال مشاوران ما می‌توانند به‌صرفه‌ترین عایق آکوستیک را به شما پیشنهاد کنند. منظور از عایق صدای «به‌صرفه»، جنس خوب، دوام عالی و قیمت مناسب است.

خرید عایق صدا

خرید عایق صوتی از شرکت آسایشاتو این مزیت را دارد که از طریق تماس با ما می‌توانید پیش از خرید، از مشاوره‌ی رایگان کارشناسان ما استفاده کنید تا بهترین و اصولی‌ترین خرید را انجام دهید. انتخاب نوع عایق صوتی تاثیر زیادی در میزان کاهش صدا دارد. استفاده از دانش و تجربه‌ی کارشناسان به موفقیت هر چه بیشتر شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

کدام پنل و عایق برای یک محیط مناسب است؟

جواب به این سوال که چه عایقی برای چه محیطی مناسب است نیاز به بررسی کارشناسی دارد. اینجاست که تفاوت شرکت آسایشتو با سایر شرکت‌هایی که تولید کننده‌ی عایق صوتی هستند و استفاده از محصول خودشان را ملاک قرار می‌دهند مشخص می‌شود. در شرکت آسایشتو کارشناسان و مهندسان صدا و سایر متخصصین مربوطه با انجام تست‌ها و آزمایشات دقیق شدت صدا و شکل فرکانس آن را شناسایی می‌کنند.شکل فضای مورد نظر شما و همچنین متریال و مصالح استفاده شده در آن نیز تاثیر بسزایی در انتقال و یا انعکاس صدا دارد. بنابراین پس از تمامی این بررسی‎‌ها مناسب‌ترین عایق و یا پنل برای فضای شما طراحی و نصب می‌شود. به همین دلیل است که می‌گوییم هر فضایی طراحی جداگانه‌ای برای نصب عایق صوتی می‌طلبد. برای دریافت مشاوره‌ی رایگان با ما تماس بگیرید.

 بهترین عایق صوتی

امروزه صنعت عایق صوتی پیشرفت‌های علمی زیادی کرده است. با استفاده از فناوری نانو عایق‌هایی با حجم کم و میزان کاهش صدای بسیار بالا تولید شده‌اند. با این حال بهترین عایق صوتی عایقی ست که مناسب فضای شما طراحی شود. یعنی با توجه به نوع و شکل فرکانس‌هایی که منتشر می‌شوند ، مصالح بنا ، میزان صدا و ... عایق‌صوتی مناسب انتخاب و نصب شود.

انواع عایق صوتی چیست؟

عایق صوتی انواع مختلفی دارد که هر کدام تاثیر و کاربرد متفاوتی دارند. عایق‌های صوتی برای نصب در محیط‌های بیرونی و داخلی استفاده می‌شوند. در حقیقت عایقکاری صوتی باعث کاهش و یا حذف ورود و خروج صدا می‌شود. بعضی از عایق‌‍‌ها صدا را جذب می‌کنند و مانع از انعکاس صوت و ایجاد همهمه در محیط می‌شوند. این عایق‌ها بیشتر در محیط‌های داخلی کاربرد دارند. به طور کلی انواع عایق صوتی به عایق صوتی توکار و عایق صوتی روکار تقسیم می‌شود. عایق صوتی توکار را می‌توان هم در هنگام ساخت بنا و هم بعدها در ساختمان‌های ساخته شده با بنایی مختصری به کار برد. از معروف‌ترین عایق‌های توکار می‌توان به عایق‌های صوتی نانو، فوم اکس پی اس، ورقه‌های یونولیتی، فوم اسپری شونده پلی یورتان، فوم بازیافتی ریباند، عایق پشم شیشه و فوم‌های عایق لوله اشاره کرد. عایق صوتی روکار را می‌توان در انواع سطوح داخلی نصب کرد. انواع عایق صوتی روکار شامل فوم شانه مرغی ، فوم عایق صدای صاف ، فوم منشوری (گوه‌ای یا هرمی) ، پنل های آکوستیک دکوراتیو و عایق‌های دکوراتیو می‌باشد. البته این صنعت بسیار رو به رشد است و عایق‌های صوتی مدام به انواع موجود اضافه می‌شوند. المان‌های دیگری برای کاستن انتقال صدا و عایقکاری صوتی وجود دارند. مانند پنجره های دوجداره UPVC ، موکت های عایق، دیوارپوش ها، برخی مدل های کفپوش و یا درزبندی در و پنجره.

عایق‌کاری بهترین راه خلاصی از آلودگی صوتی

از آنجا که نمی‌توان شهر، همسایه، همکار و ... را وادار به سکوت کرد، بهترین راه خلاصی از آلودگی صوتی انجام عایق‌کاری ست. نصب عایق صوتی چنان اهمیتی دارد که در کشورهای پیشرفته‌ی دنیا به عنوان یک پیش‌فرض در ساخت تمامی بناها به کار می‌رود. با این حال در همان کشورها هم گاهی نیاز به انجام عایق‌کاری و کاهش انتقال صدا می‌باشد. بهترین راه این است که تمامی فضاها بوسیله‌ی نصب عایق‌صوتی مانع ورود و خروج صدا از محیطشان شوند. از جمله‌ی مهم‌ترین این فضاها، صنایعی که تولید صدا می‌کنند ، باشگاه‌ها ، ادارات ، مکان‌های تجاری، مدارس و از همه مهم‌تر خانه‌ها می‌باشند. برای دریافت مشاوره‌ی رایگان در زمینه‌ی عای‌کاری صوتی با ما تماس بگیرید. ما شما را از آلودگی صوتی خلاص خواهیم کرد.

چطور یک محیط را عایق صوتی و آکوستیک کنیم؟

نصب عایق صوتی باعث آکوستیک شدن محیط مورد نظرتان می‌شود. برای انجام این منظور انواع عایق‌های روکار و توکار وجود دارند. نصب عایق‌های صوتی توکار نیاز به بنایی مختصری دارد . نصب عایق روکار بدون نیاز به بنایی انجام می‌شود. ابتدا باید محل نصب با بررسی‌های دقیق مشخص شود. سپس با توجه به میزان صدا، عایق صوتی مناسب از لحاظ نوع و مقدار انتخاب و نصب شود.

عایق سازی صوتی

عده‌ای گمان می‌کنند عایق‎‌سازی صوتی مخصوص مکان‌هایی که تخصصا به کار صدا می‌پردازند مثل استودیوی ضبط صدا می‌باشد. در صورتی که نصب عایق صوتی هیچ‌گونه حد و مرزی ندارد. با عایق‌سازی صوتی بسیاری از محدودیت‌ها در زمینه‌ی انتخاب خانه ، محل کار و غیره برداشته می‌شود. شما می‌توانید به راحتی در یک آپارتمان با تعداد واحد بالا زندگی کنید بدون اینکه نگران شنیده شدن صدایتان توسط همسایه‌ها یا مزاحمت صوتی از طرف آن‌ها باشید. با نصب عایق صوتی دیگر وجود مدرسه، پارک ، خیابان و ... در کنار منزلتان شما را آزار نخواهد داد. با ما تماس بگیرید.

فوم عایق صدا

فوم عایق صدا نوعی از انواع عایق صوتی است که بصورت ورقه‌‌ای ساخته می‌شود. سلول‌های هوایی موجود در بافت این فوم‌ها باعث ضعیف شدن امواج صوتی می‌شوند. به گونه ای که با کاهش صدا مانع آزارهای صوتی می‌گردند. فوم عایق صوتی را می‌توان به عنوان عایق صوتی کف، عایق فوم صوتی دیوار و عایق صوتی سقف در محیط‌هایی مثل مسکونی ، اداری و بیمارستانی مورد استفاده قرار داد. همچنین این فوم‌ها با جلوگیری از خروج صدا در سالن‌های نمایش، آمفی‌تئاترها ، استودیوهای ضبط صدا و سالن‌های کنسرت و ... کاربرد دارند.

مقایسه انواع عایق صوتی حرارتی

فوم PVC

فوم PVC سخت عایق حرارتي و صوتي بسيار خوبي بوده و نفوذ بخار و رطوبت در آن بسيار كم است. از آنجا كه مقاومت برشي فوم PVC بالاست سطح آن براي اعمال سيمان و گچ بسيار مناسب است. مزيت عمده فوم هاي PVC عملكرد بهتر آنها در برابر آتش نسبت به ساير فوم هاي پليمري است.

اسفنج اوره فرمآلدئيد

با بکارگیری رزین اوره فرمالدئید، یک عامل فوم ساز و هوای فشرده شده ساخته می شود. تحقیقات اخیر در مورد این فوم ثابت کرده که این فوم سرطان زا بوده و استفاده از آن ریسک بالایی به دنبال دارد.

عایق سلولزي

عایق اليافي كه از كاغذ, مواد خام تخته كاغذي يا چوب با چسباننده ها, كند سوز كننده ها و ساير افزودني ها يا بدون آنها مشتق مي‌شود. سلولز بهتر از عایق پشم شيشه ساختمان ها را در برابر خسارت ناشي از آتش سوزي محافظت مي كند. زيرا چگالي اين عایقها بيش از پشم شيشه است در نتيجه اكسيژن لازم، براي سوخت اجزاء ساختماني تامين نمي شود. دليل ديگر افزايش مصرف عایق سلولزي گنجايش بالاي بازيافت آن نسبت به هر ماده عایق ديگري است.

پشم سنگ

ماده اصلي اوليه براي توليد اين الياف، سنگ آتشفشاني بازالت از خانواده سنگهاي آذرين و دولوميت مي باشد. محصول حاصله كاملا استريل مي باشد و نيز در برابر خطراتي مانند انگل، قارچ، باكتري و حشرات موذي مصونيت دارد. از آنجایی که پشم سنگ یک عایق سلول باز می باشد بعد از نصب ،نیازمند یک پوشش بخار بند می باشد. یکی از کاربردهای مهم پشم سنگ استفاده به عنوان ضد حریق است. در حقیقت از این پوشش می توان برای محافظت سازه های فلزی، چاهک های آسانسور، تاسیسات الکتریکی، راهروهای فرار و... در مقابل حریق استفاده نمود.

نانو عایق ها

عایق نانو ماده جدیدی از فناوری نانو است که محافظ و عایق صوتی و حرارتی مناسبی در مقابل هر سه نوع انتقال گرما شامل تشعشع، جابجایی و همرفتی می باشد. مقاومت بالایی در برابر صدا دارد. می توان از آن براحتی در ساختمانهای در دست بهره برداری نیز استفاده نمود و هیچگونه تغییر ظاهری در ترکیب ساختمان ایجاد نمی کند. نانو عایق به عنوان جديدترين محصول عایق صوتی حرارتي توليد شده در جهان بوده كه با استفاده از تكنولوژي نانو توليد مي شود و داراي كمترين ميزان انتقال حرارت و صوت در ميان تمام عایقهاي موجود می‌باشند.

عایق‌هاي حرارتي بر پايه مواد معدني

تحمل حرارتي بالايي دارند . این نوع عایق‌ها به شكل پتوئي و يا به شكل آجري يكپارچه ساخته مي شود. در مقابل شوك‌هاي حرارتي مقاوم بوده و تحمل دماهاي بسيار بالا را دارد و غير قابل اشتعال است. در صورت مجاورت با رطوبت جاذب آن مي‌باشند كه مي‌بايست در مقابل آن محافظت شوند.

عایق‌هاي مركب يا چند لايه

گاهي استفاده از ساختار مركب و چند لايه در عایق‌ها بسيار موثرتر از استفاده از يك لايه عایق با همان ضخامت مي‌باشد. بكار گيري اين روش امكان مناسبي نيز براي جبران انقباض و انبساط طولي لوله‌ها در نقاط با درجه حرارت و شوك حرارتي بالا را ايجاد مي‌نمايد. بكارگيري عایق‌هاي مركب و چند لايه روي اتصالات و پل‌هاي حرارتي باعث كاهش تلفات حرارت و در نتيجه ايجاد وضعيت بهتر و كاراتر و افزايش راندمان عایقي مي‌گردد و نيز يكي از كاربردهاي مناسب اين روش در محل‌هايي است كه نياز به كاهش ضخامت عایق كاري باشد.

عایق میکرو سرامیکی

از جمله دستاوردهاي فناوري نانو توليد نانوسراميك‌ها و استفاده از آنها در صنعت رنگ و پوشش مي‌باشد. يكي از انواع اين مواد كه در ابعاد نانومتر توليد مي‌گردد، آلومينا سيليكات‌ها هستند كه در صنعت رنگ به عنوان مواد افزودني عایق مورد استفاده قرار می‌گیرد. سراميك‌ها در ضخامت پوشش و فام رنگ هيچ‌گونه تاثيري نمي‌گذارند و بالعكس مي‌توانند به صورت شگرفي رنگ را تقويت نمايند. سطوح پوشش داده شده با اين مواد داراي مقاومت بالا در برابر ورقه‌اي شدن، خرد شدن، خش و سايش مي باشند. ضريب نفوذ بخار آب در آنها برابر 1 بوده كه بدين ترتيب در مصارف ساختماني مي‌تواند باعث تنفس ساختمان و در نتيجه باعث افزايش عمر بنا گردد.
ا

نواع پوشش‌ها و لایه های محافظتی جهت نصب و اجرا بر روی عایق‌های صوتی

برای عایق‌های صوتی که بصورت توکار یا روکار نصب می‌شوند پوشش‌ و لایه های گوناگونی وجود دارد که باعث زیبایی و همچنین محافظت بهتر از عایق صوتی می‌شوند. برای عایق‌های صدای توکار مثلا گچ ، کناف و یا انواع پوشش‌های دیوار و سقف، و برای عایق روکار، کناف و سایر پوشنده‌های دکوری و تزیینی مناسب می‌باشد. سیمان ، پارکت، لمینیت ، سنگ و غیره نیز پوشش‌هایی هستند که برای عایق صوتی کف استفاده می‌شوند. بعضی از عایق‌های صوتی مخصوص محیط‌های خارجی که مانع انعکاس هستند، پوشش نمی خواهند.

انواع عایق صوتی و آکوستیک در ساختمان

عایق‌های صوتی دو نوع شیوه‌ی نصب دارند: توکار و روکار عایق صوتی توکار در لابه‌لای بافت دیوار، سقف، کف و یا هر محلی که مورد نظر است به کار می‌رود. انواع عایق‌ صوتی توکار عبارتند از: عایق‌های صوتی نانو، فوم اکس پی اس، پشم سنگ، ورقه‌های یونولیتی، فوم اسپری شونده پلی یورتان، فوم بازیافتی ریباند، عایق پشم شیشه و فوم‌های عایق لوله. عایق صوتی روکار روی سطوح نصب می‌شود. انواع عایق صوتی روکار عبارتند از: فوم شانه مرغی ، فوم عایق صدای صاف ، فوم منشوری (گوه‌ای یا هرمی) ، پنل های آکوستیک دکوراتیو و عایق‌های دکوراتیو.

عایق صوتی روکار

عایق صوتی روکار مخصوص خانه، محل کار و هر فضایی ست که از پیش ساخت آن به پایان رسیده و مجددا قصد بنایی و تخریب وجود ندارد. این عایق‌ها بر روی دیوار ، سقف ، کف و.... نصب می‌شوند. در صورتی که مشتری ظاهر آن را بپسندد نیازی به پوشش بر روی آن نیست. اما اگر مشتری ظاهر عایق روکار را نپسندد و یا محل نصب به گونه‌ای باشد که امکان آسیب دیدن عایق وجود داشته باشد باید از پوششی بر روی آن استفاده کرد. مثل کناف، لمینیت، پارکت، گچ و ...


مفتخریم به اطلاع شما سروران برسانیم با توجه به تمام مطالب گفته شده در بالا "گروه ساختمانی آسایشتو" گام مهمی در راستای آسایش شما برداشته است و با تکیه بر تیمی متخصص و دوره دیده در رشته های مهندسی صدا ، مهندسی معماری و مهندسی عمران و با بررسی جامعی از متریال های مصرفی و پروتکل های اجرایی مطابق با استاندارد های روز دنیا، تیم عایق صوتی زبده ای با چندین پروتکل اجرایی منحصر به فرد و آزموده شده ، گرد هم آورده است. آسایشتو توانسته است با تکیه بر این تیم متخصص و چندین پروتکل اجرایی عایق صوتی ، تمام نیاز ها و مشکلات آلودگی صوتی در زمینه های: عایق صوتی واحد های مسکونی-تجاری و عایق صوتی صنعتی (عایق صوتی چیلر ، عایق صوتی سانتریفیوژ و عایق صوتی ماشین آلات صنعتی) را به طور کامل حل کند.


2 دیدگاه

 1. Elnaz گفت:

  با عرض سلام و با تشکر از مطالب مفید شما در مورد عایق صوتی ساختمان و عایق صوتی صنعتی امکان عایق صوتی موتورخونه هم وجود دارد؟

  • Asayeshto گفت:

   سلام
   از اینکه وقت گذاشتید سپاسگذاریم
   بدر پاسخ به سوال شما در مورد عایق صوتی موتورخانه باید گفت بله
   گروه ساختمانی آسایشتو توان عایق صوتی سانتریفیوژ ، عایق صوتی موتور برق ، عایق صوتی ابزار صنعتی و هرگونه وسیله و فضایی را دارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *